باسف ساخت یک مجتمع جدید پتروشیمی ظرفیت تولید متیل دی فنیل دی ایزوسیانات ایالات متحده را افزایش می دهد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ شرکت باسف آلمان در نظر دارد کار ساخت یک مجتمع تولید متیل دی فنیل دی ایزوسیانات (MDI) با ظرفیت ۳۰۰ کیلو تن در سال را در گیزمر (Geismar) ایالت لوئیزیانا آغاز کند. انتظار می رود کار احداث مجتمع یادشده از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی کلید بخورد.
شرکت باسف در تاریخ ۳۰ ژانویه در مصاحبه ای با مطبوعات اعلام کرد: عملیات برنامه ریزی و مهندسی برای این مجتمع که قرار است در سال ۲۰۲۰ میلادی در مدار تولید قرار گیرد؛ در سال ۲۰۱۶ شروع شد و به تازگی به پایان رسید.
این طرح توسعه ای ظرفیت تولید محصول یادشده در این سایت را دو برابر می کند تا تقاضای رو به رشد مشتریان باسف در آمریکای شمالی برای متیل دی فنیل دی ایزوسیانات را برآورده سازد.
این محصول یکی از مهمترین مواد اولیه برای تولید پلی اورتان ها به شمار می رود. پلی اورتان پلاستیکی با کاربردهای متنوع است که در موارد مختلفی نظیر عایق لوازم خانگی، تولید قطعات سبک برای صنایع خودروسازی و جلوگیری از هدرفت انرژی در ساختمان ها به کار می رود.
بر اساس اعلام آژانس توسعه اقتصادی لوئیزیانا (Louisiana Economic Development agency)، شرکت باسف قرار است ۱۵۰ میلیون دلار (معادل ۱۲۰ میلیون یورو) در این پروژه چند فازی سرمایه گذاری کند. مطابق برنامه، واحدهای تولیدی بیشتری در فازهای بعدی ساخته می شود.